8 Zlot w Zwierzyńcu Program

Po dwóch latach przerwy, Grupa Motozwierzyniec wraca z kolejną edycją Zlotu Motocyklowego w Zwierzyńcu. Ten czas był potrzebny, by nabrać sił, zewrzeć szyki i powiększyć organizacyjny skład. Już w 2017 roku na zamku w Siedlisku zorganizowaliśmy reedycję kameralnego mitingu motocyklowych podróżników pt. „Wakacje z Duchami”, a także Motomikołajki, podczas których – dzięki dużemu wsparciu miejscowych motocyklistów – udało nam się zebrać pokaźny wór prezentów dla dzieci z Domu Dziecka w Kożuchowie. W tym roku również odwiedziliśmy naszych ulubieńców, by powozić ich na motocyklach z okazji Dnia Dziecka. Celem naszej Grupy, poza samą przyjemnością ze wspólnej jazdy, jest bowiem promowanie szeroko pojętego motocyklizmu poprzez organizację imprez i działania dobroczynne.

W tym roku naszym największym, sztandarowym wydarzeniem będzie 8 Zlot Motocyklowy w Zwierzyńcu, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 r. W stosunku do poprzednich edycji dokonaliśmy kilku kosmetycznych zmian. W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestników Zlotu wprowadziliśmy zakaz wjazdu samochodów – w końcu jest to Zlot Motocyklowy – oraz limit czasu pobytu dla osób postronnych do godziny 20:00. Cena za pełen pakiet to 130 zł. Obejmuje ona pole namiotowe, kartę i opaskę identyfikacyjną, koszulkę, blachę i naklejkę zlotową, możliwość udziału w konkursach z nagrodami oraz pakiet wyżywienia: piątek – kolacja (kiełbasa na ognisku), sobota – śniadanie i obiad (katering), kolacja („dzik”), niedziela – śniadanie. Motocykliści, którzy nie mogą zostać na dłużej zapłacą 10 zł za wjazd, a piesi nie będący uczestnikami Zlotu – 5 zł składki na karmę dla zwierząt. Na pamiątkę każdy pieszy dostanie naklejkę „Zwierzyniec dla Zwierzaków”. Na miejscu znajdzie się zaplecze sanitarne z bieżącą wodą, prysznicem i toaletami.

Regulamin Zlotu

Piątkowa biesiada

Zlot w Zwierzyńcu, który odbywa się pod myśliwską wiatą na małej leśnej polanie, to przede wszystkim przyroda, ludzie, muzyka i jazda motocyklem. Nie znosimy komercji i blichtru, więc nigdy nie zaznacie u nas straganów i luksusów. Za to bardzo duży nacisk kładziemy na promocję naszego regionu, dlatego zawsze organizujemy wycieczki motocyklowe, które cieszą się u nas dużym powodzeniem. Takie wycieczki to rzadkość na innych imprezach tego typu. W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy dla uczestników rajd turystyczny z roadbookiem. Roadbook, to taki specjalny plan jazdy od punktu do punktu, a jazda „na nim” to niezła zabawa. Podczas tegorocznego Zlotu punktami będą atrakcje Dalkowskich Wzgórz: zamki, pałace i pomniki przyrody. Na trasie rajdu znajdzie się również Dom Dziecka w Kożuchowie, gdzie do wykonania będzie zadanie sprawnościowe, ku uciesze dzieci i zawodników. Dla miłośników jazdy terenowej przygotowaliśmy wycieczkę enduro gminnymi drogami gruntowymi, po szutrach i piaskach. Motywem przewodnim tej trasy będzie ciąg umocnień nadodrzańskich bunkrów tzw. Oderstellung.

Zlot w Zwierzyńcu to również parada motocyklowa, konkursy z nagrodami i „dzik”, na którego zawsze każdy czeka z utęsknieniem. To wszystko odbędzie się i w tym roku. Podobnie jak na wcześniejszych zlotach, piątek ma być bardziej kameralny. Znajdzie się dużo czasu na poznanie się, rozmowy przy ognisku, kiełbaskach i piwie (na miejscu będzie zimne piwo z nalewka w dobrej cenie – 5 zł). Pogramy na gitarze i pośpiewamy. Za to w sobotę będzie wesoło i głośno. Już podczas konkursów zabrzmi muzyka ze sceny i tak będzie grała do późnych godzin nocnych. Zagrają dla nas takie składy jak: Max Faley, Ten Rupees i Dobre Piwo. Atmosferę będą podgrzewać płonące beczki i „świetlista autostrada”, kto był, to wie o co chodzi. A to wszystko odbędzie się na małej leśnej polanie w Zwierzyńcu – wiosce, w której kończy się droga… a zaczyna wielka przygoda!

Planowanie trasy enduro

Program Zlotu:

Piątek:
14:00 otwarcie bram Zlotu
18:00 ognisko, kiełbasa
20:00 biesiada z gitarą

Sobota:
8:30 – 9:30 śniadanie
10:00 – 11:00 start rajdu turystycznego
11:00 – start wycieczki enduro
15:00 – koniec rajdu i wycieczki
15:00 – 16:00 obiad
16:30 – 17:30 parada motocykli
18:00 – 20:00 konkursy
19:00 koncerty
20:00 dzik

Niedziela:
8:00 – 10:00 śniadanie
10:00 zakończenie

Nasi dobrodzieje:

Danek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *