4 Rajd motocyklowy Toporów/Crostwitz 8.V.2022 r.

Trasa rajdu

Trasa ma około 350 kilometrów i zwiera odcinek terenowy (dojazd do pomniku w Toporowie, gdzie rozpoczęła się tzw. Operacja Łużycka). Miejscem docelowym jest pomnik w Crostwitz – miasteczku w Niemczech, w którym znajduje się pomnik Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Bonusem będzie zwiedzanie Budziszyna. Zabierzcie kwiaty i znicze. Zapraszamy!

Miejsce zbiórki, gdzie poczekacie na nas, z pominięciem trasy przez las (pomniku w Toporowie): Bielawka
W międzyczasie możecie odwiedzić wystawę domków na drzewie.

Telefony kontaktowe: Danek – 502069945, Konrad – 602675260, Misiek – 667124845

Rajd upamiętniający polskich bohaterów Bitwy pod Budziszynem

Zapraszamy Was na 4 Rajd motocyklowy upamiętniający Polskich Żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego walczących w Bitwie pod Budziszynem.
Termin: 8 maja 2022 r., wyjazd o 9:00 z parkingu przy Orlenie przy trasie S3 w Nowej Soli

W ostatnich dniach kwietnia 1945 – u schyłku II Wojny Światowej – stoczyła się tutaj najbardziej krwawa bitwa podczas całej dwutygodniowej Operacji Łużyckiej. 2 AWP straciła prawie 60% swoich czołgów i dział pancernych, a śmierć poniosło niemal 8000 żołnierzy, a 10.000 zostało rannych. Pamiętamy o ludziach, którzy walczyli za naszą wolność!

Więcej informacji znajdziecie na: https://histmag.org/Bitwa-pod-Budziszynem-ostatnie-zwyciestwo-III-Rzeszy-20576

8 maja – w Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie II WŚ – wyruszamy na rajd, podczas którego złożymy hołd Żołnierzom 2 Armii Wojska Polskiego. Zapalimy znicze i złożymy kwiaty w miejscach pamięci.

Odwiedzimy miejsca pamięci w lasach nad Nysą Łużycką (pomnik w Toporowie) oraz pomnik Polskich Żołnierzy 2 AWP w niemieckim miasteczku Crostwitz (oddalonym 70 km od granicy). Na koniec zwiedzimy miasto Budziszyn.

Zarezerwujcie sobie tę niedzielę na ważną, ale i niezwykle ciekawą wycieczkę. Zapraszamy! Ubiegłoroczna edycja – https://motozwierzyniec.pl/toporow-2021/ W tym roku, po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, ponownie odwiedzimy Niemcy. Dajcie znać swoim znajomym…

Danek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *