Motocykliści razem z Ukrainą

To był nasz dzień dla Ukrainy! Pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Zbieraliśmy pieniądze dla Polskiej Misji Medycznej, która zaopatruje szpitale w tym terroryzowanym przez rosję kraju. Przybyli motocykliści, ale (niestety) w głównej mierze szczerego serca – hojni mieszkańcy Nowej Soli wrzucili do naszych puszek 5075 zł i 20 euro! Bardzo dziękujemy! Jest to największa suma zebrana podczas naszych akcji charytatywnych! Pieniądze w całości przelejemy na konto PMM.

W tym miejscu wypada zaznaczyć i specjalnie podziękować takim osobom jak Pan, który wrzucił 2000 zł „za Ojca, który nie zdążył wrócić na Ukrainę” i kobieta, która zawsze, niczym duch, pojawia się na naszych akcjach i wrzuca datki rzędu 300 zł!!! My za to staramy się trzymać poziom naszych imprez, zawsze chcemy się Wam odwdzięczyć ogniskiem, nigdy nie oszczędzamy na jakości, ale tym razem, to mieszkańcy pokazali klasę!

Po kweście udaliśmy się na ognisko do nowosolskiej mariny, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek. Tam spontanicznie zrodził się pomysł, by odwiedzić uchodźców – przede wszystkim dzieci – ugoszczonych w Haleszka Lubiatów. Właściciele hotelu to wspaniali ludzie. Bardzo wzruszająca wizyta. Dzieci „gazowały” na naszych motocyklach, a potem woziliśmy je po boisku. Ludzie Ci pochodzą z Charkowa i zazwyczaj nie mają już dokąd wracać… My na pewno jeszcze wrócimy do nich, a nasza Fundacja wesprze finansowo działania Haleszki.

Przelew na Polską Misję Medyczną

Podczas niedzielnej akcji zebraliśmy 5170 zł. Otrzymaliśmy również przelew na 200 zł od p. Wojtka, 50 zł podarowali dodatkowo rodzicie Mańka, a 500 zł – dzięki zaangażowaniu El_Tomkka – przekazali nam pracownicy firmy Jost Polska. Naprawdę przeogromne dzięki dla Was wszystkich! Dorzuciliśmy jeszcze 80 zł i równą kwotę 6000 zł przelaliśmy dzisiaj na konto Polskiej Misji Medycznej.

Przygotowania

Wszyscy wiemy, co się dzieje u naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainie. Wokół trwa wiele zbiórek i akcji charytatywnych. My – motocykliści – nie możemy pozostać obojętni. Zawsze wspieraliśmy ludzi w potrzebie, czy to organizując Motomikołajki, czy zbiórki dla poszkodowanych rodzin. Teraz tych rodzin są setki tysięcy! Naród Ukraiński dzielnie opiera się brutalnemu najeźdźcy, a naszym zadaniem jest nieść im pomoc. Walczą za swoją, ale również za naszą wolność!

Spotykamy się w sobotę 12 marca, o godzinie 12:00 na parkingu przed nowosolskim Kauflandem. Zorganizujemy zrzutkę, ale będziemy również kwestować. Zapraszamy wszystkich motocyklistów i znajomych oraz prosimy o udostępnianie!

Zbieramy dla Polskiej Misji Medycznej, która organizuje leki i sprzęt medyczny nie tylko dla żołnierzy, ale przede wszystkim dla konkretnych szpitali – z którymi są w stałym kontakcie – wedle zapotrzebowania.

Po meetingu zapraszamy wszystkich motocyklistów na ognisko z kiełbaskami w nowosolskiej marinie nad Odrą. Będzie okazja porozmawiać, zaplanować kolejne wspólne akcje…

Danek Opublikowane przez:

2 komentarze

  1. Jaro
    18 marca 2022
    Reply

    SUPER! SUPER!! SUPER!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *