Wakacje z Duchami 7
7-9.X.2022 r.

Kolejna odsłona kameralnej imprezy podróżniczo-motocyklowej „Wakacje z Duchami„. Od 2011 roku spotykamy się na Zamku Karolat w Siedlisku powspominać przygody, pozwiedzać okolicę, pojeść, popić i pośpiewać przy ognisku. W tym roku zobaczymy się podczas październikowej pełni Księżyca, a motywem przewodnim wycieczki będzie „Twierdza Głogów„. Cena biletu bez zmian: 160 zł/os.

Plan Zajęć

Mamy dla Was:
pole namiotowe na podzamczu +sanitariaty
pełne wyżywienie: kolacja w piątek (pyszne kiełbaski i pieczywo) na ognisko, w sobotę śniadanie w barze, obiado-kolacja z grilla i ogniska (steki, kiełbaski, zupa), śniadanie w niedzielę w barze
wycieczka motocyklowa – zwiedzanie Twierdzy Głogów z przewodnikiem
rejsy galarem po Odrze
nocne zwiedzanie zamku z pochodniami
– klimatyczne ognisko z gitarą
slajdowisko podróżnice UWAGA! Zabierzcie zdjęcia i filmy ze swoich podróży – będą turystyczne nagrody!
– pamiątkowe gadżety
piękna miejscówka w nietuzinkowych okolicznościach architektoniczno-przyrodniczych

Nasz zamek (na co dzień niedostępny, znajdujący się w rękach prywatnych) usytuowany jest na malowniczym, prawym brzegu Odry we wsi Siedlisko w woj. lubuskim. Dokładnie tutaj

HOT NEWS!

To już ten weekend! Pogoda zamówiona. Czekamy na Was od godziny 16. Wjazd północną bramą, vis-a-vis Koła Łowieckiego „Daniel” – podobnie jak rok temu. Pamiętajcie o zabraniu zdjęć i filmów z podróży. Będzie slajdowisko na murach zamku i nagrody ufundowane przez sklep https://etraper.pl/

Oprócz pysznego, autorskiego grilla, jesiennej zupy i własnoręcznie przygotowanego śniadania na zamku – po raz pierwszy – przygotowaliśmy dla Was „profesjonalne” zwiedzanie. Wybór padł na arcyciekawe, 1000-letnie miasto Głogów, które było świadkiem wielu oblężeń począwszy od Mieszka I. Miasto zwiedzimy pieszo (3h, wiec ubieramy się na „lekko”) i z pokładu statku wycieczkowego! W tym roku dużo nie pojeździmy, ale bez odcinka enduro się nie obejdzie 😉 Na wycieczkę ruszamy już o 9 rano, więc w piątek należy się „oszczędzać” 🙂 Śpiewy i tańce przy ognisku będą w sobotę! Podobnie jak nocne zwiedzanie zamku! Ulubione przez Was i nas wyroby wędliniarskie na ognisko i niedzielne śniadanie mamy od firmy https://tako.pl/ Do zobaczenia!!!

UWAGA – Lista zapisów ZAMKNIĘTA!

Twierdza Głogów – zwiedzamy!

Podczas naszych imprez, a w szczególności „Duchów”, chodzi przede wszystkim o zwiedzanie. Od samego początku, czyli od 2009 roku, nieprzerwanie objeżdżamy z Wami okolicę pogranicza dolnośląsko-lubuskiego. Zwiedziliśmy dziesiątki zamków, pałaców, fortyfikacji, opuszczonych fabryk, miast i kościołów, nie wspominając muzeów i pomników przyrody. Jak to często bywa, szczęścia szukamy daleko, a mamy je pod samym nosem. Dlatego w tym roku wpadliśmy na genialny pomysł zobaczenia Twierdzy Głogów, czyli fortyfikacji miasta Głogowa, które na przestrzenia 1000 lat, będąc miastem strategicznym, przeżyło dziesiątki oblężeń. Zaplanowaliśmy dla Was zwiedzanie miasta z profesjonalnym przewodnikiem.

Z ostatniej chwili…

Już tylko tydzień dzieli nas od spotkania na Zamku w Siedlisku! Jak zwykle szykujemy dla Was wiele atrakcji i najwyższą jakość! Romek dwoi się i troi, by zaskoczyć Was wyśmienitym jadłem. Soczystymi stekami według własnej receptury i „jesienną zupą” w której „łyżka stoi”. Ja wiem tylko o grillowanym boczku, który będzie jednym ze składników tejże mikstury. Czeskie piwo, drinki, czy kawa o poranku – we mgle unoszącej się pośród ruin zamku – też powinny Wam smakować…

W sobotę będziemy musieli wstać wcześnie (więc w piątek należy się oszczędzać), zjeść autorskie śniadanie (8:00-9:00), zabrać świeżutką bułeczkę-kanapkę na drogę, bowiem o 10:00 zajmiemy się zwiedzaniem Twierdzy Głogów! Następnie, o 13:00 wsiadamy na statek wycieczkowy „Laguna”. Pływając wzdłuż Głogowa – przy kawie i zwierzyńcowych ciastach – będziemy mieli okazję podziwiać panoramę miasta i wysłuchać jego historii z ust przewodnika.

Sobotni wieczór, to kolejna biesiada przy ognisku – do każdego ogniska dostaniecie najwyższej jakości kiełbasy od www.tako.pl – gitara i jak się uda „pełnia Księżyca” dla jeszcze większego klimatu 🙂 Clou programu będzie oczywiście slajdowisko podróżnicze na murach zamku. Dlatego PAMIĘTAJCIE ZABRAĆ zdjęcia i filmy ze swoich podróży!!! Nagrody ufundował sklep turystyczny www.etraper.pl

Na koniec – w nocy – zwiedzimy zamek Karolat! Wysłuchamy jego historii przy świetle tradycyjnych pochodni! Przy tej okazji prosimy uszanować gościnność gospodarza zamku. Samodzielnie nie poruszać się po ruinach i zachować ciszę.

Pamiętajcie – po raz pierwszy – przygotowaliśmy dla Was pamiątkowe koszulki, które jeszcze przez ten weekend (do 2.X) będzie można zamawiać – cena 55 zł.

Koszulki

Po raz pierwszy mamy dla Was pamiątkowe koszulki z „Duchów”. Koszulki są wysokiej jakości, z przewiewnym nadrukiem, który stworzyliśmy za pomocą „sztucznej inteligencji”. Rozmiarówka damska i męska, kolory: czarny lub granatowy, cena 55 zł.

Wpłaty na rachunek: 55 zł/szt., Marta Klamecka, 62 2490 0005 0000 4000 8838 4937, w tytule: rodzaj (damska/męska), kolor (czarny/granatowy), rozmiar i ksywka

Zamówienia na koszulki:
1. Tomek_B, m-g-XL
2. Wojtas m-cz-XL
3. Paulina d-cz-M
4. Ewuk m-cz-XL
5. Rudy m-g-XL
6. P.Jar m-cz-XL
7. P.Jar m-g-XL
8. P.Jar d-cz-XS
9. Pete17 m-g-L
10. Gibek m-cz-XL

Lista uczestników – zamknięta!

 1. Andrzej &
 2. Sylwia
 3. Rafał &
 4. Agnieszka
 5. Waldek
 6. Sławek
 7. Wujek
 8. Marek &
 9. Marek
 10. Kudłaty &
 11. Kudłaty
 12. Basia &
 13. Robert
 14. Kurczak
 15. Piter
 16. Ira
 17. Ula
 18. Rudik
 19. Hajni
 20. Mostek
 21. Siwy
 22. Harison
 23. Walduś
 24. Zbyszek
 25. Paweł
 26. Brysiek
 27. Długi
 28. Karolina
 29. Tomek_B
 30. Endrju
 31. Szafran
 32. Adrian Z.
 33. Paweł G.
 34. Krobol
 35. Grzesiek ZS
 36. Ziutas
 37. Piotr
 38. Paulina
 39. Wojtas
 40. Grzesiek TS
 41. Grad74
 42. Ada
 43. Ebolec
 44. Ewuk
 45. Rudy
 46. Dorota
 47. Krzysiek
 48. MaciejWu
 49. Wolar
 50. KMalinek
 51. GMalinek
 52. Przemysław J.
 53. Sebastian K.
 54. Karol B.
 55. Brambi
 56. Mongołek
 57. Mongołka
 58. Filip
 59. Jaga
 60. Tommi
 61. Madziarolka
 62. Maras
 63. Sylwek
 64. Jasiu
 65. Pete17
 66. Alek
 67. Magda
 68. Czajnik
Danek Opublikowane przez:

11 komentarzy

 1. Piotr
  4 września 2022
  Reply

  Dzień dobry 🙂 Proszę wpisać mnie na listę – Piotr. Przelew niebawem. Pozdrowionka z okolic Bydgoszczy :))

 2. Grad74
  12 września 2022
  Reply

  CZeśc Orgom i kierownikom. Poproszę o dopisanie mnie (Grad74) i Ady do listy uczestników. Kasa już poszła. Dziękuję do zobaczyska.

 3. Maciej
  12 września 2022
  Reply

  Danek, kompletujemy „Poznań”
  Dopisz proszę MaciejWu i Wolar, kasa poleciała.

 4. Danek
  13 września 2022
  Reply

  Dzięki chłopaki! Zapraszamy i zaraz listę zamykamy! 😀

 5. Sylwek
  13 września 2022
  Reply

  Cześć. Przymkniecie oko jeszcze na moją skromną, niepozorną osobę?
  Może na tę okoliczność odpalę SHL 🙂

  Sylwek.

 6. Piotrek
  17 września 2022
  Reply

  Jeszcze ja! tzn.Pete…tak mi zeszło że dziś dopiero Kaśka poszła…pliss

 7. Piotrek
  18 września 2022
  Reply

  I Czajnik jeszcze…sorry!

 8. Sławek
  21 września 2022
  Reply

  Przelew za koszulkę poszedł.
  Pozdrawiam Sławek

 9. Krzysztof
  22 września 2022
  Reply

  Dzień dobry, gdyby zwolniły się dwa miejsca, nawet trzy, to bardzo chętnie dołączymy. Proszę o kontakt.

 10. Czajnik
  22 września 2022
  Reply

  Hejka . Nie widzę siebie na liście 🙁 buuuuuu a Pete pisał by mnie wklepać na listę . Da się mnie jakoś wrzucić ? …..bo będę spał pod bramą : ) : ) : )

 11. Piotrek
  27 września 2022
  Reply

  Dzięki Daniel,Czajnik nie będzie spał pod bramą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *