10 Zlot w Zwierzyńcu

X Zlot w Zwierzyńcu już za nami. Była to ostatnia, a zarazem jedna z najlepszych edycji. Spokojna, ciekawa, kameralna. Przyjechali do nas motocykliści z całej Polski, był Poznań, Wrocław, ale również Szczecin, Warszawa i Kraków. Najbardziej cieszy nas fakt, że te same osoby odwiedzają nas od wielu lat. Oprócz nowych gości, mamy kumpli – przez tyle lat zdążyliśmy się zaprzyjaźnić – którzy przyjeżdżają do Zwierzyńca od 2009 roku!

Pierwszy dzień jak zawsze jak zawsze minął przy ognisku i gitarze. Lubimy te wieczory, bo są bardzo kameralne, jest czas na rozmowy i śpiewanie.

Pierwszego dnia rozdajemy identyfikatory uprawniające do pełnego udziału w zlocie, czyli wyżerki „bez limitu” do niedzieli, udziału w wycieczkach: terenowej, półterenowej i asfaltowej podczas których zwiedzamy zabytki oraz koszulki i pamiątkowej naklejki.

Tradycją naszych imprez, a w szczególności Zlotu w Zwierzyńcu są wycieczki krajoznawcze. Pierwszy zlot w 2009 roku został zorganizowany właśnie w tym celu. Siedlisko i Zwierzyniec graniczą z obszarem Natura 2000 – Nowosolska Dolina Odry oraz Puszczą Tarnowską. Niedaleko, bo po drugiej stronie Odry, rozciągają się Wzgórza Dalkowskie. Są to tereny, które obfitują w piękne krajobrazy, malownicze drogi, a przede wszystkim w mnogość atrakcji architektonicznych i przyrodniczych.

W tym roku przygotowaliśmy trzy wycieczki do wyboru: off, enduro i asfalt. 150-kilometrowy off-road poprowadził Fabrizio znany ze świetnej znajomości tras terenowych. No i wszyscy byli zadowoleni 🙂

Na trasach enduro i asfalcie odwiedziliśmy pałace w Drwalewicach, Bielicach, Solnikach, Międzylesiu, Dalkowie i zamek w Czernej. Przy pałacu w Solnikach przygotowaliśmy degustację regionalnych soków i serów Qzko z Siedliska. Polecamy ten piękny obiekt wraz z okalającym go parkiem i sadami pod organizację imprez okolicznościowych – http://www.palac.solniki.com/. Zamek w Czernej robi nie mniejsze wrażenie i również wypada go odwiedzić – http://zamekczerna.pl/

Większą część soboty spędzamy na motocyklach, ale po obiedzie jedziemy jeszcze raz, pokazać się mieszkańcom Siedliska i Borowca. Parada motocyklowa, to bardzo sympatyczna przejażdżka, podczas której pozdrawiamy mieszkańców klaksonami, „przygazówkami” i rękoma. Wielka frajda dla nas, dorosłych, ale przede wszystkim dzieci.

Wieczorem rozpoczynają się prawdziwe koncerty. W tym roku zagrały dla nas zespoły Dobre Piwo, Justyna & Przyjaciele oraz Ten Rupees.

Po każdej naszej imprezie wypada zostawić ślad w prasie drukowanej, coby ludzie wiedzieli, że motocykliści, to także turyści 🙂

Zdjęcia z drona od Tomka Szulca, uczestnika pierwszego spotkania w Zwierzyńcu!

Dziękujemy instytucjom i sponsorom, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. A byli nimi:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Urząd Gminy w Siedlisku
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siedlisku
Producent wędlin TAKO
Piekarnia Jan Fijoł w Siedlisku
Sklep eTraper.pl

Danek Opublikowane przez:

2 komentarze

  1. Andrzej
    28 września 2022
    Reply

    Dlaczego ostatni?

  2. […] W tym roku, nawiązując do tradycji, przygotowaliśmy trzy trasy wycieczki: asfalt, enduro i offroad. Odwiedziliśmy kilka zabytków na terenie Dalkowskich Wzgórz. A w pałacu w Solnikach przygotowaliśmy dla Was degustację regionalnych produktów. Ciekawa była opowieść regionalisty p. Ireneusza w kościele w Solnikach, a także udostępnienie nam wieży kościelnej z rozległym widokiem na okolicę. Niejakim bonusem było zwiedzanie zamku w Czernej. Piękne, bogato zdobione sufity i piece kaflowe, po prostu trzeba zobaczyć! Więcej na: https://motozwierzyniec.pl/10-zlot-w-zwierzyncu/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *