Wakacje z Duchami 3
(15-16 września)

Zlot podróżników i marzycieli

Przed nami kolejna, trzecia edycja Wakacji z Duchami. W tym roku zamek Carolath nawiedzimy w dniach 15/16 września, by podsumować sezon, wysłuchać relacji z tegorocznych wyjazdów, ale przede wszystkim by pobyć razem, wspólnie pojeździć, a wieczorem fajnie spędzić czas przy ognisku.

Zapewniamy Wam wspaniałą miejscówkę, ruiny dawnego zamku Carolath, usytuowanego na prawym, wysokim brzegu Odry we wsi Siedlisko. Na co dzień niedostępne zamczysko samo w sobie jest wielką atrakcją. A do tego wokół wiele kilometrów lasów i malowniczych wiosek, a w każdej z nich zabytkowy dworek – zabierzemy Was tam.

Tutaj będziemy imprezować i oglądać zdjęcia z motocyklowych wojaży. tak pływać po Odrze, a zielone okolice zwiedzać na moto

Rozkład jazdy

Zlot podróżników rozpoczniemy w sobotę. Bramy zamku będą dla Was otwarte już od godziny 9. Będziecie mogli wjechać, rozbić namiot, przygotować się do wycieczki lub samodzielnie zacząć zwiedzanie okolicy. Około godziny 12 wszystkich chętnych zabierzemy na wycieczkę krajoznawczą. Prawdopodobnie powtórzymy trasę rajdu turystycznego z tegorocznego zlotu w Zwierzyńcu. Drogi będą głównie asfaltowe, z odcinkami szutrowymi. Wycieczka powinna nam zająć około 4 godzin. Na trasie zwiedzimy zabytki, pomniki przyrody, ale znajdziemy też czas na kawę i lody. Dla fanów jazdy w terenie przygotujemy krótką trasę po okolicznych lasach.

Pierwsze Wakacje w 2011 roku zrobiliśmy na zamkowym dziedzińcu
Drugie, rok temu, na zielonej trawie wokół zamku

O godzinie 16:30 – 17:00 zjemy obiad, który przygotuje nam Basia z restauracji Nowosolanka. Później zaczniemy imprezę plenerową. W międzyczasie będziecie mogli popływać galarem po Odrze. Około godziny 18 rozpalimy ognisko i rozpoczniemy biesiadę. Będą pyszne kiełbaski od lokalnego rzeźnika, chleb i przyprawy. Na miejscu będzie można kupić zimne lane piwo Tyskie w zaporowej cenie 3 złote. Nie będzie więc potrzeby biegania do sklepu, czy tym bardziej wożenia ciepłego ze sobą. Około godziny 21 rozpoczniemy prezentację zdjęć. Każdy prelegent otrzyma piwo na odwagę, a autorzy najciekawszych relacji profesjonalny plecak i śpiwory ufundowane przez sklep turystyczny eTraper.pl wespół z marką Bergson.

Ognisko z gitarą, browary z kiełbasą, filmy i zdjęcia, a wszystko w klimacie starego zamczyska

W niedzielę „Nowosolanka” przygotuje nam śniadanie, które będzie wydawane od godziny 9:30. Będą to kanapki, kawa i herbata. Około godziny 12 powoli będziemy zamykać bramy zamku.

Harmonogram

Sobota, 15 września
– 9:00 otwarcie bram zamku
– 12:00 – 16:00 wycieczka krajoznawcza
– 16:30 obiad
Rejsy galarem po Odrze
– 18:00 ognisko
Kiełbaski na patykach
– 20:00 slajdowisko

Niedziela, 16 września
– 9:30 śniadanie
– 12:00 zamknięcie bram zamku

Cennik

W tym roku bilet wstępu na Wakacje kosztuje 80 zł / osobę. Cena obejmuje: wejście na zamek, pole namiotowe, zaplecze sanitarne, wyżywienie (obiad, kolacja i śniadanie), rejs galarem (o ile poziom wody w rzece nie będzie za niski).

Ilość wejściówek na zamek jest ograniczona (około 60 osób), dlatego o zapisach decyduje kolejność wpłat, jednak nie później niż do dnia 10 września.

Pieniądze prosimy wpłacać na rachunek: Artur Gerlach, 64 1090 1577 0000 0000 5701 8402
a w tytule przelewu wpisać: WzD3, nick, nr rej. motocykla

Uwagi

Na miejscu do nabycia będzie zimne lane piwo w cenie 3 zł!

50 metrów od zamku znajduje się Zajazd Mozaika, a w nim pizza, bigos i inne specjały. Polecamy gdyby ktoś w międzyczasie zgłodniał lub z jakiegoś powodu nie chciał zjeść kiełbaski 😉

Linki

Zamek Carolath w Siedlisku

Dojazd

Wakacje z Duchami 2011 – zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia

WzD na naszej stronie

Pamiątka

Nagrody

Dla autorów najciekawszych relacji przygotowaliśmy markowy sprzęt turystyczny ufundowany przez sklep eTraper.pl

Danek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *