Wakacje z Duchami 3 – Podsumowanie

Pod koniec tego lata, już po raz trzeci zaaranżowaliśmy spotkanie podróżnicze pt. „Wakacje z Duchami” na zamku Carolath w Siedlisku. „Duchy” to kameralna impreza, która odbywa się w pięknej, na co dzień niedostępnej lokalizacji, jaką stanowi prywatny zamek Carolath i przyległe mu tereny usytuowane na wysokim, prawym brzegu rzeki Odry. Na imprezę, oprócz zaproszonych lokalsów, przyjeżdżają motocykliści z całej Polski. Podróżniczki i podróżnicy, którzy na swoich motocyklach zjeździli kawał świata, tym razem rozbijają swoje namioty wokół ruin starego zamczyska.

Namioty i motocykle wokół zamku w Siedlisku

Dookoła roztacza się wspaniały widok. W dzień kolorowe namioty i zieleń pięknie kontrastują z czerwonymi cegłami, a w nocy specjalnie oświetlone na tę okazję ściany zamku i płonące beczki wprowadzają nastrój do snucia długich opowieści. W takich warunkach spotykają się podróżnicy i marzyciele, by posłuchać i pooglądać slajdowisk wyświetlanych nocą na murach zamku.

Slajdowisko motocyklowe

W tym roku prezentację zdjęć rozpoczął Zbyszek vel Johny swoją szybką, bo wykonaną w zaledwie tydzień objazdówką Polski. Martyna vel Mongołek opowiedziała, wpatrzonym w ekran słuchaczom, o swoich przygodach w drodze na Przylądek Północy – Nordkapp. Świetnej prezentacji dokonał Sylwek, który okazał się dowcipnym krasomówcą, a podróż jaką odbył nie jednego przyprawiła o dreszcze. Na starym polskim motocyklu SHL, samotnie pojechał do gór Pamiru w Azji Centralnej. Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, dalej były już tylko Chiny! Jednak najdłuższą, bo dwumiesięczną podróż odbył Krzysiek vel Banan na motocyklu Honda Transalp. Samotnie objechał 12 krajów, a dotarł, aż do Mongolii. Moc przygód, napotkani ludzie, przez co opowieści tych słuchało się z zapartym tchem. Na przykład o tym, jak można jechać i przez 800 kilometrów szukać miejsca na rozbicie namiotu. To dalej niż Polska długa i szeroka, a wokół tylko bagna i mokradła. Tą opowieścią Krzysiek zasłużył sobie na nagrodę główną, jedną z ufundowanych dla każdego prelegenta przez sklep eTraper.pl wespół z marką Bergson.

Popas na rynku w Bytomiu Odrzańskim, po długiej wycieczce po zabytkach Wzgórz Dalkowskich

Prezentacje były clou „Wakacji z Duchami”, ale motocykliści z 226 dla swoich gości przygotowali również inne atrakcje. Tradycją imprez organizowanych przez Motozwierzyniec, są dwie wycieczki motocyklowe. Wycieczka turystyczna wiodła szlakiem zabytkowej architektury Wzgórz Dalkowskich, a zakończyła się ciastem i kawą na rynku w Bytomiu Odrzańskim. Z kolei zwolennicy mocnych wrażeń mogli wybrać wycieczkę off-road, która zakończyła się dla odmiany kilkumetrowymi skokami na piaszczystej odkrywce.

Rejs galarem po Odrze

Dla zmęczonych wycieczkowiczów organizatorzy przygotowali obiad, a następnie relaksujące rejsy galarem po Odrze. Wieczorem można było ogrzać się i pośpiewać przy ognisku. Były też pyszne kiełbaski od lokalnego rzeźnika, lane piwo i przede wszystkim dziewczyna z gitarą, która tak rozśpiewała motocyklistów, iż Ci nie mieli czasu spojrzeć w zamkowe okno, w którym z góry na gości spoglądała księżna Adelajda w rozwianej białej sukience.

Danek Opublikowane przez:

Jeden komentarz

  1. […] Kolejną, w tym roku 3 edycją kameralnej imprezy były „Wakacje z Duchami” organizowane przez nas na zamku Carolath w Siedlisku. Tutaj, na murach zamku prezentowaliśmy zdjęcia i filmy z dalekich podróży. W tym roku wygrała relacja z samotnej, 2-miesięcznej wyprawy Hondą Transalp do Mongolii. Na naszej imprezie nie mogło zabraknąć wycieczki i dodatkowej atrakcji – rejsu galarem po Odrze. [Więcej…] […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *