IV Motomikołajki 2020

Miejsce spotkania – Plac Wyzwolenia

Przed nami czwarta edycja nowosolskich Motomikołajek! W tym roku po raz pierwszy zbiórkę zorganizujemy w centrum miasta. W tych „dziwnych czasach” postanowiliśmy wprowadzić trochę zmian. Uciekamy od marketowego szaleństwa i spotykamy się z Wami na niekomercyjnym, a godnie reprezentującym nasze miasto Placu Wyzwolenia.

Odpalajcie swoje maszyny, szukajcie po szafach czerwonych płaszczy, zapuszczajcie brody. Przybywajcie do nas „pomikołajkować” na Plac Wyzwolenia, w dniu 6 grudnia (niedziela), o godzinie 10!

Mapa – wjazd od ulicy Pocztowej

Cel zbiórki

Mikołajkujemy dla Tobiasza!

W tym roku również wyjątkowy jest cel naszego spotkania. Przypomnę, że w latach 2017-18 wspólnie zebraliśmy dla dzieci z Domu Dziecka w Kożuchowie kwotę 5000 złotych. Daliśmy dzieciom konsolę do gier PlayStation, olbrzymią i bezpieczną trampolinę oraz całą górę smakołyków. W zeszłym roku zebraliśmy prawie 3000 złotych i kupiliśmy nową lodówkę, zapas żywności oraz słodycze dla mam z dziećmi z Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze.

Podczas tegorocznych Motomikołajek zbieramy pieniądze dla chłopca o imieniu Tobiasz. Chłopak jest chory na mózgowe porażenie dziecięce, przeszedł szereg ciężkich operacji, w tym operację oczu. Tobiasz ma problemy widzeniem i poruszaniem się. Kolejne operacje i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego w tym roku nie zbieramy na zabawki i słodycze, ale ratowanie życia małego chłopca. Całą zebraną kwotę przekażemy Fundacji Nowosolska Paczka, która również zbiera dla Tobiasza.

Sprawy organizacyjne

Miejsce: Plac Wyzwolenia
Data i godzina: 6 grudnia 2020 r., godzina 10-11:30
Przebieg: Spotykamy się na Placu Wyzwolenia od strony ulicy Pocztowej. Przez 1-2 godziny w zależności od warunków przeprowadzamy zbiórkę wśród mieszkańców. Nie wiemy, jaka będzie frekwencja, więc liczymy głównie na nas samych, czyli na hojność motocyklistów.

Po kweście zapraszamy wszystkich Motomikołajów na rozgrzewające ognisko do Nowosolskiej Mariny nad Odrą. Podobnie jak w zeszłym roku przejedziemy się barwnym korowodem przez miasto, by sprawić radość dzieciom i dorosłym. A nad Odrą będziemy mieli dla Was pyszne kiełbaski i gorącą kawę.

Środki ostrożności: Pamiętajcie, że musimy zachować środki ostrożności związane z koronawirusem. Noście maski i zachowujcie niezbędny dystans. My ze swojej strony zrobimy wszystko, by spotkanie było bezpieczne, miłe i radosne.

Pamiątkowa naklejka

W tym miejscu dziękujemy Wam za wszystkie Nowosolskie Motomikołajki, za wielkie serca i za to, że w każdą pogodę mogliśmy na Was liczyć. W tym roku pomagamy małemu chłopcu, który nie tyle marzy o prezentach, co o zdrowiu. Zapraszamy Was wyjątkowo serdecznie w tym „wyjątkowo trudnym roku”!!!

Danek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *