9 Zlot w Zwierzyńcu
5-7 lipca 2019

Pieczony zwierz, ognisko pod leśną wiatą, polowe koncerty, a przede wszystkim wycieczki motocyklowe w ciekawe miejsca, to wszystko już wkrótce w małej lubuskiej wiosce Zwierzyniec. Zainteresowani motocykliści i mieszkańcy okolicznych miejscowości zapewne już wiedzą, że chodzi o Zlot Motocyklowy w Zwierzyńcu. Ten jeden wakacyjny weekend sprawia, że raz w roku ta wieś w której kończy się droga staje się kolorową i głośną Mekką dla dwukołowej gawiedzi. Zapraszamy wszystkie motocyklistki i motocyklistów, bo kto do nas raz przyjedzie, ten do nas wraca. Nasze imprezy wzorujemy na małych zlotach klubowych stąd u nas rodzinna atmosfera, wspólne przejażdżki i brak zbędnego splendoru.

Podobnie jak w latach poprzednich, w sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwszą, tak zwaną enduro, drogami gruntowymi poprowadzi nasza nowa koleżanka Jagna i Rafi, a druga wzorem ubiegłorocznej będzie to wycieczka z roadbookiem. Motywem przewodnim rajdu w którym nie chodzi o czas, tylko o ilość kilometrów, dodajmy do tego jak najmniejszą, będą jeziora i wieże widokowe. Każdy uczestnik otrzyma rozkład jazdy według którego będzie się poruszał i samodzielnie odnajdywał interesujące nas obiekty. Po powrocie na motocyklistów będzie czekał obiad i parada motocyklowa dla okolicznych mieszkańców. Wieczorem odbędą się konkursy sprawnościowe, między innymi rzucanie oponą do celu i wręczenie nagród w różnych kategoriach, takich jak „za najstarszy motocykl”. Wieczorami rozpalimy ognisko, beczki i bawimy się pod wiatą. Piątkowy wieczór bywa zazwyczaj bardziej kameralny. Jest mniej ludzi, słuchamy muzyki i śpiewamy przy gitarze akustycznej. Za to w sobotę są prawdziwe koncerty grane ze sceny. W tym roku będzie to muzyka rockowa i jak przystało na wieś – country. W sobotę bywa głośno i wesoło, będzie można potańczyć i się wyszaleć. Na miejscu będzie można również zakupić jedzenie, kawę, zimne napoje i piwo. Innych stoisk nie planujemy, bo chcemy by nasz Zlot był jak najbardziej koleżeński, a jak najmniej komercyjny.

W tym roku bilet wstępu kosztuje 140 złoty, a za tą kwotę uczestnicy otrzymają koszulkę, blachę i naklejkę zlotową, pakiet wyżywienia od piątku do niedzieli (katering, kiełbaski na ognisko, pieczone prosię), konkursy z nagrodami, wycieczki motocyklowe i paradę oraz wieczorne koncerty zespołów Ten Rupees i Justyna & Przyjaciele. Osoby postronne będą mogły wejść na teren zlotu za przysłowiową cegiełkę. Rok temu zbieraliśmy pieniądze na karmę dla zwierząt, a w tym roku będzie to zrzutka na tomograf dla nowosolskiego szpitala.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków
otrzymanych od Zarządu Województwa Lubuskiego

Swojska atmosfera
Wycieczki asfalt i enduro
Koncerty
Parada
Danek Opublikowane przez:

4 komentarze

 1. Jozek
  23 czerwca 2019
  Reply

  fajno jest ale gdzie jest ten Zwierzyniec 🙂

 2. Nika
  30 czerwca 2019
  Reply

  cześć,
  nocleg pod namiotem?

 3. Daniel
  30 czerwca 2019
  Reply

  Tak, to jest leśna łąka przy małej wiosce. Trzeba zabrać namiot, a na miejscu będzie toaleta, prysznic i rynna z kranami. Zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *