9 zlot – 3 wieże

Trasa turystyczna 9 Zlotu w Zwierzyńcu 2019 przebiega szlakiem jezior i wież widokowych województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Każdy uczestnik otrzyma papierową mapę oraz trasę w formacie GPX do ściągnięcia na telefon. Aby zaliczyć trasę należy odnaleźć wszystkie wieże widokowe, wejść na każdą z nich, a fakt ten udokumentować zdjęciem. Wśród uczestników rozlosujemy trzy nagrody turystyczne. Całkowita długość trasy, to 130 kilometrów.

Linki:
Trasa „3 Wieże” w formacie GPX
Program do nawigacji Locus Map Free

1. Wieża widokowa „Joanna”, Święte
2. Wieża widokowa na Wzgórzu Kaplicznym, Świętno
3. Wieża widokowa w Dominicach

Wieża widokowa „Joanna”, to drewniana konstrukcja z dwoma platformami widokowymi o całkowitej wysokości około 40 metrów. Wieża położona jest w pobliżu osady i jeziora Święte, a roztacza się z niej piękny widok na lasy i jezioro Sławskie. Motocykle należy pozostawić na parkingu oddalonym około 300 metrów od wieży.

30 metrowa wieża widokowa na Wzgórzu Kaplicznym w pobliżu miejscowości Świętno, to jeden z najwyższych punktów obserwacyjnych w okolicy. Wzgórze na którym posadowiona jest wieża ma 27 metrów, co daje w sumie 60 metrów wysokości. Z wieży możemy podziwiać panoramę wieluset hektarów lasów. Dojście do wieży z parkingu, to niespełna kilometr.

Wieża widokowa w Dominicach usytuowana jest na niewielkim wzniesieniu w pobliżu jeziora Dominickiego. Dojazd do niej drogą gruntową wymaga wprawy. Z 8-metrowej, drewnianej wieży rozpościera się piękny widok na jezioro i fragment Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Mapa interaktywna:

Danek Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *